Léčebné lázně Bohdaneč a.s.

,

Lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč slouží k léčbě pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, vertebrogenní syndromy, Bechtěrevovu nemoc. Zajišťují léčbu dlouhodobých potíží, předoperačních i pooperačních stavů a poúrazovou rehabilitaci. Velmi dobrého jména dosáhly v oblasti rehabilitace totálních endoprotéz. Jsou vyhledávaným místem nejen k léčbě, ale také k zajištění prevence, relaxaci a odpočinku.

Kontaktní údaje

Telefon:

466 860 860

Email:

obchod@llb.cz

Adresa

Masarykovo nám. 6
Lázně Bohdaneč
533 41

Ubytovací zařízení

005 dsc1509
Pavilon Gočár
Img 6082
Pavilon Jubilejní
331569
Pavilon Veselý
Dsc 1085
Pavilon Bílý

Co se zde léčí

Dospělí

Icon blue neuron
VI. Nemoci nervové
 • Obrna lícního nervu./ Postpoliomyelitický syndrom./ Chabé obrny, mimo poúrazových, včetně poinfekční polyradikuloneuritis v návaznosti na ukončení akutní fáze.
 • Polyneuropatie s paretickými projevy.
 • Kořenové syndromy s iritačně-zánikovým syndromem.
 • Zánětlivé nemoci centrálního nervstva: stavy po meningoencefalitis, encefalitis, encefalomyelitis a myelitis, stavy po encefalomyelopolyradi-kuloneuritis, pokud jsou přítomny spastickoparetické známky.
 • Hemiparézy a paraparézy cévního původu se známkami obnovující se funkce.
 • Stavy po poraněních a operacích mozku, míchy a periferního nervstva s poruchami hybnosti se známkami obnovující se funkce.
 • Roztroušená skleróza a jiná demyelinizační onemocnění v remisi.
 • Nervosvalová onemocnění primární, sekundární a degenerativní.
 • Syringomyelie s paretickými projevy.
 • Dětská mozková obrna při možnosti samostatné mobility a bez výrazných psychických změn, za předpokladu udržení pracovní schopnosti nebo plné nezávislosti a soběstačnosti.
 • Parkinsonova nemoc. (Netýká se Parkinsonského syndromu a sekundárního extrapyramidového syndromu při léčbě psychofarmaky.)
Icon blue joint
VII. Nemoci pohybového ústrojí
 • Revmatoidní artritis I. až IV. stadia hodnocení revmatoidní artritis včetně juvenilní artritis, soustavně léčená v rámci ambulantní péče.
 • Ankylozující spondylitis (Bechtěrevova nemoc), soustavně léčené v rámci ambulantní péče.
 • Ostatní séronegativní spondartritis soustavně léčená v rámci ambulantní péče, Reiterův syndrom, enteropatická artritis, reaktivní – parainfekční)./ Sekundární artitis, soustavně léčená v rámci ambulantní péče.
 • Mimokloubní revmatismus, soustavně léčený v rámci ambulantní péče./ Difúzní onemocnění pojiva soustavně léčené v rámci ambulantní péče (systémový lupus erythematodus, sklerodermie, polymyositis, dermatomyositis, Sjogrenův syndrom a ostatní překryvné syndromy).
 • Osteoporóza s komplikacemi, pokud soustavná ambulantní rehabilitační péče delší než 3 měsíce není efektivní nebo v návaznosti na hospitalizaci pro komplikaci osteoporózy./ Kostní změny, které jsou následkem práce ve stlačeném vzduchu jako nemoc z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání.
 • Bolestivé syndromy šlach, šlachových pochev, burz, úponů svalů, kosterních svalů nebo kloubů (včetně onemocnění způsobeného účinkem vibrací a dlouhodobého, nadměrného, jednostranného přetěžování jako nemoci z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání).
 • Koxartroza, gonartroza v soustavné ambulantní péči ortopeda a rehabilitačního lékaře.
 • Artrózy v ostatních lokalizacích. /Artropatie.
 • Chronický vertebrogenní algický syndrom funkčního původu v soustavné ambulantní rehabilitační péči.
 • Stavy po ortopedických operacích s použitím kloubní náhrady.
 • Stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích včetně stavů po operacích meziobratlových plotének a stenóz kanálu páteřního, pokud není soustavná ambulantní nebo lůžková rehabilitační péče efektivní.
 • Stavy po amputacích dolní končetiny, stupeň aktivity 1 až 4, kdy je pojištěnec vybavený protézou.

Lázeňské místo

Město lázně Bohdaneč leží v Polabské nížině 8 km od Pardubic, se kterými je propojeno městskou trolejbusovou dopravou. Pokud hledáte místo, kde si fyzicky i psychicky odpočinete, pak toto malé a poklidné městečko uprostřed lesů a rybníků je pro vás ideálním místem. Lázeňská historie se tu začala psát roku 1897, dnes po více než 100 letech rozvoje, nacházíme v Bohdanči věhlasné moderní lázně, které jsou zasazeny do prostředí krásného přírodního lesoparku. V našich lázních léčíme klienty s nemocemi pohybového ústrojí a nemocemi nervovými a nově jsme otevřeli Medical Wellness Clinic, která nabízí celou řadu alternativních forem celostní medicíny, jedná se o zajímavé propojení západní medicíny s prvky východní filozofie. Zároveň jsou naše lázně i místem, kde lze příjemně strávit dovolenou, odpočinout si, zrelaxovat a nabrat nové síly. Lázně mimo to nabízejí kvalitní zázemí pro firemní akce, konference a semináře. K dispozici je sál s kapacitou 120 míst a salonky s kapacitou od 12 – 44 míst.

Přírodní léčivé zdroje: slatina aplikovaná unikátní metodou - prostřednictvím luxusních zábalových van. Minerální voda – ryzí alkalická kyselka – určená k vodoléčbě

Volný čas:

Léčebné lázně Bohdaneč a. s., se starají i o volný čas klientů. Denně je pro klienty připraven zajímavý kulturní nebo vzdělávací program. Pro aktivní vyžití je k dispozici pentanque, ruské kuželky, zahradní šachy nebo kroket. K dispozici je i půjčovna a úschovna kol, vč. dětských sedaček a přileb. Městečko Lázně Bohdaneč je obklopeno rozsáhlou sítí cyklostezek vhodných pro cyklisty všech úrovní bez ohledu na věk. Vyznavači pěší turistiky ocení pravidelné vycházky do okolí s holemi Nordic Walking pod dohledem fyzioterapeuta. Pro klienty, kteří vyhledávají spíše pasivnější vyžití je k dispozici Lázeňská kavárna, Lázeňské bistro, městská knihovna, stolní hry, nebo doplňkové služby – kadeřnictví, kosmetiku, pedikúru, internetový koutek. Všichni jistě ocení krytý plavecký bazén s přírodní minerální vodou a teplotou 29 – 30°C.

Výlety do okolí:

V blízkosti lázní se nachází 18jamkové golfové hřiště, westernový ranč, písníky vhodné ke koupání a vodní plochy určené k rybaření.
Město a zámek v Pardubicích s celou řadou kulturního, sportovního a společenského vyžití.
Město Hradec Králové leží na soutoku Labe a Orlice s řadou udržovaných parků vč. bohatého kulturního, sportovního a společenského vyžití.
Hrad Kunětická hora s Perníkovou chaloupkou, zámky Chlumec nad Cidlinou, Nové Hrady, Slatiňany, Choltice, Kuks, Hádek u Nechanic, Moravská Třebová aj. Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Třebechovický betlém, hvězdárna, aquapark, obří akvárium, technické památky.

Nemáte žádné oblíbené lázně