Lázně Teplice nad Bečvou a.s. - Dětská léčebna Radost

,

Teplice nad Bečvou

Na jaře 2014 se po rekonstrukci otevřela nejmodernější dětská lázeňská léčebna na Moravě, jejíž patronkou se stala vynikající česká herečka Zlata Adamovská. Léčí se zde děti již od 1,5 roku a je poskytována léčebně-rehabilitační péče pro nemoci oběhového ústrojí, nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, onkologické. Moderní metody léčby jsou využívány pro léčbu dětské obezity. Léčebna poskytuje komplexní lázeňskou péči dětem i za doprovodu rodičů. Rodiče jsou ubytovaní vždy na samostatném pokoji se svým dítětem. K dispozici je maminkám kuchyňka i automatická pračka. Rodiče, kteří přijíždějí za svými dětmi na návštěvu, mohou zůstat i několik dnů. Během pobytu mohou rodiče absolvovat se svými dětmi celý léčebný program, naučit se základní prvky cvičení a pokračovat s rehabilitací v domácím prostředí. Na každém patře jsou k dispozici vybavené herny s televizí. V budově je možnost WiFi připojení k internetu. Pro klienty je k dispozici pingpongový stůl.

Kontaktní údaje

Telefon:

+420 581 818 181

Email:

lazne@ltnb.cz

Adresa

Teplice nad Bečvou č. p. 63
Teplice nad Bečvou<>br753 51

Co se zde léčí

Děti

Icon white cancer
XXI. Onkologické nemoci
 • Zhoubné nádory.
Icon white heart
XXII. Nemoci oběhového ústrojí
 • Vrozené vady a získané vady srdce a velkých cév po operaci./ Stavy po transplantaci srdce.
 • Systémové revmatické a jiné kolagenní onemocnění s postižením oběhového aparátu i kloubní formy.
 • Juvenilní hypertenze.
 • Prognosticky závažné rizikové faktory (dyslipidemie nebo kombinace dalších rizikových faktorů: arteriální hypertenze, obezita, genetická zátěž).
Icon white change
XXIV. Nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
 • Diabetes mellitus.
 • Obezita spojená s dalšími rizikovými faktory.
 • Tyreopatie. Stavy po operacích štítné žlázy. Stavy po operacích benigních nádorů nadledvinek a hypofýzy.
Icon white neuron
XXVI. Nemoci nervové
 • Syndrom periferního motorického neuronu jakékoliv etiologie.
 • Svalová dystrofie a jiná svalová onemocnění.
 • Dětská mozková obrna./ Mozečkové syndromy./ Hybné poruchy v rámci malých mozkových postižení.
 • Jiné hybné poruchy centrálního původu: hybné poruchy po zánětech mozku a míchy, autoimunitní, degenerativní a heredofamiliární onemocnění ovlivnitelná rehabilitační péčí./ Hybné poruchy po cévních příhodách mozkových./ Hybné poruchy po úrazech mozku./ Hybné poruchy po operacích nádorů centrální nervové soustavy.
 • Kořenové syndromy vertebrogenního původu.
Icon white joint
XXVII. Nemoci pohybového ústrojí
 • Juvenilní chronická artritis./ Jiná chronická revmatická onemocnění kloubů a páteře.
 • Vrozené či získané ortopedické vady.
 • Stavy po úrazech a ortopedických operacích při poruše motorických funkcí.
 • Skoliózy vyžadující korzet od Ib podle Cobba, v soustavné rehabilitační péči.
 • Osteochondrózy ve stádiu reparačním. Morbus Perthes ve stádiu reparačním./ Primární a sekundární osteoporóza dětského a dorostového věku.
 • Morbus Scheuermann.
 • Vertebrogenní algický syndrom.

Lázeňské místo

Lázně Teplice nad Bečvou se nacházejí nedaleko Olomouce v malebné krajině, kterou protéká řeka Bečva. Přímo v lázeňském areálu se nacházejí Zbrašovské aragonitové jeskyně a v bezprostřední blízkosti i Hranická propast. Načerpat novou životní energii lze nejen během procedur, ale i díky příjemným procházkám v rozsáhlém lázeňském parku.

Přírodní léčivý zdroj: minerální voda silně mineralizovaná, uhličitá, termální vlažná, hypotonická

Volný čas:

Lázně nabízejí jedinečnou rehabilitační metodu celotělové chladové terapie v poláriu ARKTIKA. Tato procedura využívá vlivu extrémně nízké teploty okolo –120 °C na lidský organismus během 2–3 min. ve speciální kryokabině. Ti, kteří mají rádi spíše teplo, mohou vyzkoušet wellness centrum v sanatoriu Moravan. Pro návštěvníky je připraveno několik druhů saun (bylinná pára - tylarium, solná pára, infrasauna, whirlpool, vyhřívané lavice, Kneipovy lázně (vaničky, ledopád, tropická sprcha. A to s možností občerstvení nápoji z mokrého baru. V areálu lázní se nacházejí i solná jeskyně SALTIKA, trasy pro nordic walking, tenisové kurty, billiard, stolní tenis, relaxační bazén a solárium. Program aktivního odpočinku je možné doplnit jak pěšími procházkami, tak jízdou na kole po značených cyklotrasách. Lázně nabízejí i pestrou paletu kulturních pořadů – hudební vystoupení, koncerty a taneční večery, vzdělávací a odborné přednášky nebo tematické zájezdy.

Výlety do okolí:

Zbrašovské aragonitové jeskyně: Jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích.
Hranická propast: Nejhlubší propast České republiky, suchá část má hloubku 69,5 metru, v zatopené části je potvrzena hloubka 220 m, celková hloubka je tedy zatím 289,5 metru, dna dosud nebylo dosaženo.
Hranice: Historické jádro s památkovou zónou, renesanční zámek se zastřešenou dvoranou, synagoga, aquapark.
Helfštýn: Středověký hrad umístěný na kopci v zalesněné krajině.
Jezernice-Slavíč: Technická památka – viadukty na železniční trati.
Lipník nad Bečvou: Historické náměstí netradičního tvaru, renesanční zámek, gotický kostel, renesanční zvonice, piaristická barokní kolej s kostelem sv. Františka Serafínského.
Valšovická jezírka: Soustava malých vodních nádrží na potoku Krkavec.

Nemáte žádné oblíbené lázně