Státní léčebné lázně Bludov, s.p.

,

Bludov

Lázně Bludov jsou moderním lázeňským zařízením, které jako druhé lázně v ČR, splnily podmínky Spojené akreditační komise (SAK o.p.s.) a získaly akreditační certifikát. Mezi základní hodnoty lázní patří vysoká kvalita a profesionalita poskytované péče a spokojenost klientů. Místní termální léčivá voda pramení přímo v areálu lázní a využívá se pro všechny vodoléčebné procedury. Vyvěrá o teplotě 24 °C a je dohřívána na požadovanou teplotu. Lázně poskytují profesionální lázeňskou péči založenou na nejnovějších lékařských poznatcích v oborech balneologie, obezitologie a léčebné rehabilitace. V posledních desetiletích se lázně dostaly do povědomí díky léčbě obezity u dětí, kde je dosahováno výborných výsledků. Lázně Bludov nabízí také řadu wellness, relaxačních či redukčních pobytů pro širokou veřejnost. Dlouhodobě lázně spolupracují s předními dětskými obezitology. Principem lázeňské léčby obezity je podávání lázeňských procedur při využití místního přírodního léčebného zdroje, úprava stravovacích návyků, při bohaté škále pohybových aktivit. Při léčbě dospělých i dětí Bludovské lázně dlouhodobě také spolupracují s MUDr. Richardem Smíškem, autorem světově známé metody spirální stabilizace, která je vhodná k léčbě pohybového ústrojí.


Kontaktní údaje

Telefon:

+420 583 301 211

Email:

recepce@lazne-bludov.cz

Adresa

Státní léčebné lázně Bludov, s.p.

Lázeňská 572, 789 61 Bludov

Co se zde léčí

Dospělí

Icon blue joint
VII. Nemoci pohybového ústrojí
 • Revmatoidní artritis I. až IV. stadia hodnocení revmatoidní artritis včetně juvenilní artritis, soustavně léčená v rámci ambulantní péče.
 • Ankylozující spondylitis (Bechtěrevova nemoc), soustavně léčené v rámci ambulantní péče.
 • Ostatní séronegativní spondartritis soustavně léčená v rámci ambulantní péče, Reiterův syndrom, enteropatická artritis, reaktivní – parainfekční)./ Sekundární artitis, soustavně léčená v rámci ambulantní péče.
 • Mimokloubní revmatismus, soustavně léčený v rámci ambulantní péče./ Difúzní onemocnění pojiva soustavně léčené v rámci ambulantní péče (systémový lupus erythematodus, sklerodermie, polymyositis, dermatomyositis, Sjogrenův syndrom a ostatní překryvné syndromy).
 • Osteoporóza s komplikacemi, pokud soustavná ambulantní rehabilitační péče delší než 3 měsíce není efektivní nebo v návaznosti na hospitalizaci pro komplikaci osteoporózy./ Kostní změny, které jsou následkem práce ve stlačeném vzduchu jako nemoc z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání.
 • Bolestivé syndromy šlach, šlachových pochev, burz, úponů svalů, kosterních svalů nebo kloubů (včetně onemocnění způsobeného účinkem vibrací a dlouhodobého, nadměrného, jednostranného přetěžování jako nemoci z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání).
 • Koxartroza, gonartroza v soustavné ambulantní péči ortopeda a rehabilitačního lékaře.
 • Artrózy v ostatních lokalizacích. /Artropatie.
 • Chronický vertebrogenní algický syndrom funkčního původu v soustavné ambulantní rehabilitační péči.
 • Stavy po ortopedických operacích s použitím kloubní náhrady.
 • Stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích včetně stavů po operacích meziobratlových plotének a stenóz kanálu páteřního, pokud není soustavná ambulantní nebo lůžková rehabilitační péče efektivní.
 • Stavy po amputacích dolní končetiny, stupeň aktivity 1 až 4, kdy je pojištěnec vybavený protézou.

Děti

Icon white change
XXIV. Nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
 • Diabetes mellitus.
 • Obezita spojená s dalšími rizikovými faktory.
 • Tyreopatie. Stavy po operacích štítné žlázy. Stavy po operacích benigních nádorů nadledvinek a hypofýzy.

Lázeňské místo

Obec Bludov je situována jihozápadně od okresního města Šumperk v nejsevernější části Hornomoravského úvalu. Lázně Bludov jsou moderním lázeňským zařízením v krásném prostředí podhůří Jeseníků. Lázně Bludov založil Zdeněk pospíšil v roce 1929, kdy vznikly původní,,Radioaktivní a sirné lázně". Léčivým zdrojem je přírodní, slabě mineralizovaná, silně alkalická termální podzemní voda sírano-chlorido-sodného typu. Rekreanti i návštěvníci místa mohou navštívit řadu pamětihodností v okolí např. Bludovský hrad a kapli, kostel sv. Jiří či zámecký park.

Bludovské lázně jsou místem přirozeným centrem komunitního setkávání, místem pravidelných odborných seminářů i společenských akcí. Mezi nejúspěšnější akce můžeme zařadit již IV. ročník Bludovského lázeňského běhu pro zdraví, VI. ročník Lázeňských hodů a dřevosochání či Den pro ženy.

Přírodní léčivé zdroje: přírodní, slabě mineralizovaná, silně alkalická termální podzemní voda sírano-chlorido-sodného typu

Nemáte žádné oblíbené lázně