Lázně 1897, s.r.o.

,

Velichovky

Dnešní moderní lázeňské zařízení, s více jak stoletou tradicí, se specializuje především na léčbu a rehabilitaci klientů s onemocněním pohybového aparátu, pacientů po úrazech a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad. Dále pak léčbu nervových onemocnění (dle platného indikačního seznamu).

Kontaktní údaje

Telefon:

491 889 111

Email:

info@lazne1897.cz

Adresa

Lázně 100
Velichovky
552 11

Co se zde léčí

Dospělí

Icon blue cancer
I. Onkologické nemoci
 • Zhoubné nádory.
Icon blue neuron
VI. Nemoci nervové
 • Obrna lícního nervu./ Postpoliomyelitický syndrom./ Chabé obrny, mimo poúrazových, včetně poinfekční polyradikuloneuritis v návaznosti na ukončení akutní fáze.
 • Polyneuropatie s paretickými projevy.
 • Kořenové syndromy s iritačně-zánikovým syndromem.
 • Zánětlivé nemoci centrálního nervstva: stavy po meningoencefalitis, encefalitis, encefalomyelitis a myelitis, stavy po encefalomyelopolyradi-kuloneuritis, pokud jsou přítomny spastickoparetické známky.
 • Hemiparézy a paraparézy cévního původu se známkami obnovující se funkce.
 • Stavy po poraněních a operacích mozku, míchy a periferního nervstva s poruchami hybnosti se známkami obnovující se funkce.
 • Roztroušená skleróza a jiná demyelinizační onemocnění v remisi.
 • Nervosvalová onemocnění primární, sekundární a degenerativní.
 • Syringomyelie s paretickými projevy.
 • Dětská mozková obrna při možnosti samostatné mobility a bez výrazných psychických změn, za předpokladu udržení pracovní schopnosti nebo plné nezávislosti a soběstačnosti.
 • Parkinsonova nemoc. (Netýká se Parkinsonského syndromu a sekundárního extrapyramidového syndromu při léčbě psychofarmaky.)
Icon blue joint
VII. Nemoci pohybového ústrojí
 • Revmatoidní artritis I. až IV. stadia hodnocení revmatoidní artritis včetně juvenilní artritis, soustavně léčená v rámci ambulantní péče.
 • Ankylozující spondylitis (Bechtěrevova nemoc), soustavně léčené v rámci ambulantní péče.
 • Ostatní séronegativní spondartritis soustavně léčená v rámci ambulantní péče, Reiterův syndrom, enteropatická artritis, reaktivní – parainfekční)./ Sekundární artitis, soustavně léčená v rámci ambulantní péče.
 • Mimokloubní revmatismus, soustavně léčený v rámci ambulantní péče./ Difúzní onemocnění pojiva soustavně léčené v rámci ambulantní péče (systémový lupus erythematodus, sklerodermie, polymyositis, dermatomyositis, Sjogrenův syndrom a ostatní překryvné syndromy).
 • Osteoporóza s komplikacemi, pokud soustavná ambulantní rehabilitační péče delší než 3 měsíce není efektivní nebo v návaznosti na hospitalizaci pro komplikaci osteoporózy./ Kostní změny, které jsou následkem práce ve stlačeném vzduchu jako nemoc z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání.
 • Bolestivé syndromy šlach, šlachových pochev, burz, úponů svalů, kosterních svalů nebo kloubů (včetně onemocnění způsobeného účinkem vibrací a dlouhodobého, nadměrného, jednostranného přetěžování jako nemoci z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání).
 • Koxartroza, gonartroza v soustavné ambulantní péči ortopeda a rehabilitačního lékaře.
 • Artrózy v ostatních lokalizacích. /Artropatie.
 • Chronický vertebrogenní algický syndrom funkčního původu v soustavné ambulantní rehabilitační péči.
 • Stavy po ortopedických operacích s použitím kloubní náhrady.
 • Stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích včetně stavů po operacích meziobratlových plotének a stenóz kanálu páteřního, pokud není soustavná ambulantní nebo lůžková rehabilitační péče efektivní.
 • Stavy po amputacích dolní končetiny, stupeň aktivity 1 až 4, kdy je pojištěnec vybavený protézou.

Lázeňské místo

Podkrkonošská obec Velichovky, známá svými lázněmi, se nachází 20 km od Hradce Králové, přezdívaného Salon republiky, 5 km od Jaroměře s historickou pevností Josefov, 12 km od barokního Hospitalu Kuks a 15 km od vyhlášené ZOO s Africkým safari, ve Dvoře Králové nad Labem. První zmínka o obci Velichovky se datuje do roku 1389. Lázeňská tradice započala v roce 1897. Předcházel jí objev doktora Kutíka, který ve svém sanatoriu v Hořičkách úspěšným aplikováním velichovské křídové slatiny objevil její léčivé účinky. Velichovské panství tehdy vlastnily dvě sestry, baronka Berta Bess - Chrostin a baronka Gabriela Spens - Boden. Doktor Kutík se svým přítelem hrabětem Harrachem přesvědčil baronky, aby zde vybudovaly léčebné zařízení. V roce 1897 byla zahájena výstavba lázní, o rok později proběhla první lázeňská sezona. Lázeňští hosté se v klidnému prostředí, čistém ovzduší, obklopeni množstvím udržované zeleně cítí během svého pobytu příjemně, což napomáhá celkové účinnosti léčby.

Přírodní léčivý zdroj: kombinace křídové slatinné zeminy, která se mísí s vodami z místních pramenů, bohatými na uhličitan vápenatý a železo.

Volný čas:

Lázeňští hosté mají během svého pobytu možnost využití široké škály volnočasových aktivit. Ke kulturnímu programu lázní neodmyslitelně patří živá hudba k tanci a poslechu, odborné přednášky cestovatelů, výlety za okolními památkami, ruské kuželky, pétanque apod. Hosté si mohou vypůjčit knihy z lázeňské knihovny a zahrát si společenské hry. Nesmíme zapomenout ani na rozsáhlý park, který láká k příjemným procházkám. Sportovní vyžití - tenis, squash, bowling, venkovní plavecký bazén a zapůjčení kol nabízí náš partnerský hotelový komplex K -Triumf, který je vzdálený cca 700 m od lázní. Nachází se tam také wellness. Objednat si lze vířivku, páru, Kneippův chodník a masáže. Golfoví nadšenci mohou využít areál Nová Amerika Golf Resort. Od lázní je vzdálený přibližně 8 kilometrů.

Výlety do okolí:

Pevnost Josefov - pevnostní město z 18. století, které je považováno za evropský unikát.
Hospital Kuks - nabízí prohlídku nejen historické expozice. Můžete navštívit i barokní lékárnu z roku 1743, kostel, zahradu a hraběcí hrobku. Tradice turistických prohlídek zde začala již za časů hraběte F. A. Šporka.
ZOO Dvůr Králové nad Labem - možnost prohlídky pěší, Safari busem či průjezdu Safari vlastním vozem.
Přehrada Les Království – je spojením technického řešení s estetickou stránkou stavby. Často bývá nazývána pohádkovou přehradou.
Krkonoše – možnost návštěvy středisek Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn, jakož i Krkonošského národního parku, který je nejstarším zařízením svého druhu v České republice.
Babiččino údolí - krajina Babiččina údolí a zámek Ratibořice, známé z díla Boženy Němcové, lákají k návštěvě po celý rok.
Zámek Náchod - státní zámek s výběhem medvědů.
Zámek Opočno - státní zámek s pestrou nabídkou prohlídkových okruhů. Za návštěvu stojí zámecký park, který tvoří architektonicky vyvážený celek mistrně zasazený do údolí Zlatého potoka.
Adršpašsko - teplické skály – skalní město na severu východních Čech fascinuje turisty, napříč všemi věkovými generacemi, již od 18. století.
Chlum - památník a muzeum bitvy z r. 1866 u Hradce Králové.
Obří akvárium Hradec Králové - největší sladkovodní akvárium v České republice.
Hrádek u Nechanic - zámek, v jehož prostorách se natáčely dvě oblíbené české pohádky - Anička s lískovými oříšky a Princ a Večernice. Filmaři si zdejší areál vybrali i pro natáčení filmů Tmavomodrý svět a Andělská tvář.

Nemáte žádné oblíbené lázně