Lázně Hotel Vráž s.r.o.

,

Vráž

Tři hlavní, bezbariérově propojené lázeňské budovy (novogotický zámek, Jubilejní a Léčebný pavilon) s celkovou ubytovací kapacitou 161 lůžek provozuje společnost LÁZNĚ HOTEL VRÁŽ s.r.o., která je nestátním zdravotnickým zařízením. Lázeňští hosté mají ubytování, stravování i léčbu „pod jednou střechou“ a vše snadno dostupné. Lázně se specializují na léčení nervových onemocnění, poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů. V nabídce lázní nechybí také krátkodobé relaxační programy (víkendové nebo týdenní) k regeneraci těla i duše.

Kontaktní údaje

Telefon:

382 737 111

Email:

pus@lazne-vraz.cz

Adresa

Vráž 1
Stará Vráž
398 32

Co se zde léčí

Dospělí

Icon blue neuron
VI. Nemoci nervové
 • Obrna lícního nervu./ Postpoliomyelitický syndrom./ Chabé obrny, mimo poúrazových, včetně poinfekční polyradikuloneuritis v návaznosti na ukončení akutní fáze.
 • Polyneuropatie s paretickými projevy.
 • Kořenové syndromy s iritačně-zánikovým syndromem.
 • Zánětlivé nemoci centrálního nervstva: stavy po meningoencefalitis, encefalitis, encefalomyelitis a myelitis, stavy po encefalomyelopolyradi-kuloneuritis, pokud jsou přítomny spastickoparetické známky.
 • Hemiparézy a paraparézy cévního původu se známkami obnovující se funkce.
 • Stavy po poraněních a operacích mozku, míchy a periferního nervstva s poruchami hybnosti se známkami obnovující se funkce.
 • Roztroušená skleróza a jiná demyelinizační onemocnění v remisi.
 • Nervosvalová onemocnění primární, sekundární a degenerativní.
 • Syringomyelie s paretickými projevy.
 • Dětská mozková obrna při možnosti samostatné mobility a bez výrazných psychických změn, za předpokladu udržení pracovní schopnosti nebo plné nezávislosti a soběstačnosti.
 • Parkinsonova nemoc. (Netýká se Parkinsonského syndromu a sekundárního extrapyramidového syndromu při léčbě psychofarmaky.)
Icon blue joint
VII. Nemoci pohybového ústrojí
 • Revmatoidní artritis I. až IV. stadia hodnocení revmatoidní artritis včetně juvenilní artritis, soustavně léčená v rámci ambulantní péče.
 • Ankylozující spondylitis (Bechtěrevova nemoc), soustavně léčené v rámci ambulantní péče.
 • Ostatní séronegativní spondartritis soustavně léčená v rámci ambulantní péče, Reiterův syndrom, enteropatická artritis, reaktivní – parainfekční)./ Sekundární artitis, soustavně léčená v rámci ambulantní péče.
 • Mimokloubní revmatismus, soustavně léčený v rámci ambulantní péče./ Difúzní onemocnění pojiva soustavně léčené v rámci ambulantní péče (systémový lupus erythematodus, sklerodermie, polymyositis, dermatomyositis, Sjogrenův syndrom a ostatní překryvné syndromy).
 • Osteoporóza s komplikacemi, pokud soustavná ambulantní rehabilitační péče delší než 3 měsíce není efektivní nebo v návaznosti na hospitalizaci pro komplikaci osteoporózy./ Kostní změny, které jsou následkem práce ve stlačeném vzduchu jako nemoc z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání.
 • Bolestivé syndromy šlach, šlachových pochev, burz, úponů svalů, kosterních svalů nebo kloubů (včetně onemocnění způsobeného účinkem vibrací a dlouhodobého, nadměrného, jednostranného přetěžování jako nemoci z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání).
 • Koxartroza, gonartroza v soustavné ambulantní péči ortopeda a rehabilitačního lékaře.
 • Artrózy v ostatních lokalizacích. /Artropatie.
 • Chronický vertebrogenní algický syndrom funkčního původu v soustavné ambulantní rehabilitační péči.
 • Stavy po ortopedických operacích s použitím kloubní náhrady.
 • Stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích včetně stavů po operacích meziobratlových plotének a stenóz kanálu páteřního, pokud není soustavná ambulantní nebo lůžková rehabilitační péče efektivní.
 • Stavy po amputacích dolní končetiny, stupeň aktivity 1 až 4, kdy je pojištěnec vybavený protézou.

Lázeňské místo

Lázně Vráž leží 10 km od královského města Písku v krásném prostředí lesnaté krajiny v údolí řeky Otavy. Základem pro poskytování lázeňské péče se stala budova zámku postaveného v roce 1875 v novogotickém slohu českým šlechtickým rodem Lobkowiczů, který zde měl až do roku 1926 svou letní rezidenci. Zámek a přistavěné léčebné a ubytovací pavilony jsou obklopeny zelení, které dominují anglický park a les, což návštěvníkům lázní poskytuje dostatečné soukromí a klid. Lázně jsou tvořeny třemi budovami, které jsou vzájemně propojeny a tvoří jednotný celek. Pacienti mají všechny aktivity – stravování, léčbu i ubytování „pod jednou střechou“ a vše snadno dostupné. Zámek i anglický park jsou kulturní památkou, a to významně napomáhá k zachování původního krajinného rázu a nedotčenosti území před necitlivými zásahy lidské činnosti při rozvoji krajiny.

Přírodní léčivý zdroj: Jako přírodní léčivý zdroj se využívá peloid z PLZ Jezero. Ložisko peloidu se nachází nedaleko lázeňského místa a jedná se o rašelinu přechodovou prostou, která je z balneotechnického hlediska vhodná pro přípravu kvalitních zábalových směsí.

Volný čas:

Pro volný čas jsou k dispozici vnitřní i venkovní bazén, sauna, půjčovna kol, kuželník v parku, fitness, stolní tenis, kosmetika, pedikúra, manikúra, kadeřník a wifi připojení zdarma. V zámecké kapli se pravidelně pořádají koncertní vystoupení.

Výlety do okolí:

Okolními rozsáhlými lesy, které navazují na zámecký park a lázeňský areál, vede mnoho vycházkových okruhů a cyklostezek. V blízkém okolí lázní můžete navštívit celou řadu významných památek; kostel sv. Jakuba Většího v Čížové, kostel Novorozené Panny Marie v obci Kostelec nad Vltavou, Varvažov, mufloní oboru v obci Dědovice, tvrz Kestřany. Nejunikátnější a nejcennější památkou vrážského okolí je Kamenný most přes řeku Otavu v Písku, nejstarší dochovaný most v Čechách. Nejvyhledávanějšími pamětihodnostmi jsou zámek Orlík ze 13. století, přestavěný v novogotickém slohu, a gotický hrad Zvíkov. Další zajímavá místa stojící za návštěvu jsou např. Milevsko, Český Krumlov, Týn nad Vltavou, Putim, Bernartice, Albrechtice nad Vltavou, Holašovice, Strakonice, Chýnovská jeskyně, Bechyňský, Žďákovský a Podolský most, rezervace V Obouch, Kladovský viklan.

Nemáte žádné oblíbené lázně