Lázně Mšené, a.s.

,

Mšené-lázně

Lázně disponují celkovou ubytovací kapacitou 230 lůžek v šesti lázeňských domech (Villa Kyselka, Villa Vítkov, Praděd, Říp s centrálním Balneo-provozem, Blaník a Slovanka), které jsou od sebe vzdáleny 50 až 200 metrů. Kromě tradiční lázeňské léčby pohybového aparátu nabízejí Lázně Mšené také široké spektrum relaxačních a wellness programů, počínaje krátkodobými víkendovými pobyty pro zaneprázdněné manažery přes „víkendy a týdny krásy“ pro ženy až po dlouhodobější regenerační, relaxační a seniorské pobyty.

Kontaktní údaje

Telefon:

416 866 007, 416 866 008

Email:

lazne@msene.cz

Adresa

Lázeňská 62, Mšené-lázně 411 19

Co se zde léčí

Dospělí

Icon blue cancer
I. Onkologické nemoci
 • Zhoubné nádory.
Icon blue neuron
VI. Nemoci nervové
 • Obrna lícního nervu./ Postpoliomyelitický syndrom./ Chabé obrny, mimo poúrazových, včetně poinfekční polyradikuloneuritis v návaznosti na ukončení akutní fáze.
 • Polyneuropatie s paretickými projevy.
 • Kořenové syndromy s iritačně-zánikovým syndromem.
 • Zánětlivé nemoci centrálního nervstva: stavy po meningoencefalitis, encefalitis, encefalomyelitis a myelitis, stavy po encefalomyelopolyradi-kuloneuritis, pokud jsou přítomny spastickoparetické známky.
 • Hemiparézy a paraparézy cévního původu se známkami obnovující se funkce.
 • Stavy po poraněních a operacích mozku, míchy a periferního nervstva s poruchami hybnosti se známkami obnovující se funkce.
 • Roztroušená skleróza a jiná demyelinizační onemocnění v remisi.
 • Nervosvalová onemocnění primární, sekundární a degenerativní.
 • Syringomyelie s paretickými projevy.
 • Dětská mozková obrna při možnosti samostatné mobility a bez výrazných psychických změn, za předpokladu udržení pracovní schopnosti nebo plné nezávislosti a soběstačnosti.
 • Parkinsonova nemoc. (Netýká se Parkinsonského syndromu a sekundárního extrapyramidového syndromu při léčbě psychofarmaky.)
Icon blue joint
VII. Nemoci pohybového ústrojí
 • Revmatoidní artritis I. až IV. stadia hodnocení revmatoidní artritis včetně juvenilní artritis, soustavně léčená v rámci ambulantní péče.
 • Ankylozující spondylitis (Bechtěrevova nemoc), soustavně léčené v rámci ambulantní péče.
 • Ostatní séronegativní spondartritis soustavně léčená v rámci ambulantní péče, Reiterův syndrom, enteropatická artritis, reaktivní – parainfekční)./ Sekundární artitis, soustavně léčená v rámci ambulantní péče.
 • Mimokloubní revmatismus, soustavně léčený v rámci ambulantní péče./ Difúzní onemocnění pojiva soustavně léčené v rámci ambulantní péče (systémový lupus erythematodus, sklerodermie, polymyositis, dermatomyositis, Sjogrenův syndrom a ostatní překryvné syndromy).
 • Osteoporóza s komplikacemi, pokud soustavná ambulantní rehabilitační péče delší než 3 měsíce není efektivní nebo v návaznosti na hospitalizaci pro komplikaci osteoporózy./ Kostní změny, které jsou následkem práce ve stlačeném vzduchu jako nemoc z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání.
 • Bolestivé syndromy šlach, šlachových pochev, burz, úponů svalů, kosterních svalů nebo kloubů (včetně onemocnění způsobeného účinkem vibrací a dlouhodobého, nadměrného, jednostranného přetěžování jako nemoci z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání).
 • Koxartroza, gonartroza v soustavné ambulantní péči ortopeda a rehabilitačního lékaře.
 • Artrózy v ostatních lokalizacích. /Artropatie.
 • Chronický vertebrogenní algický syndrom funkčního původu v soustavné ambulantní rehabilitační péči.
 • Stavy po ortopedických operacích s použitím kloubní náhrady.
 • Stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích včetně stavů po operacích meziobratlových plotének a stenóz kanálu páteřního, pokud není soustavná ambulantní nebo lůžková rehabilitační péče efektivní.
 • Stavy po amputacích dolní končetiny, stupeň aktivity 1 až 4, kdy je pojištěnec vybavený protézou.

Lázeňské místo

Lázně byly založeny již v roce 1796 a leží pouhých 45 km od Prahy, nedaleko města Roudnice nad Labem, v klidném koutu Ústeckého kraje. V krásném údolí Mšenského potoka se nachází sedm lázeňských pavilonů obklopených rozsáhlým romantickým parkem s rybníkem. Slatinné Lázně Mšené úspěšně léčí již 220 let zejména nemoci pohybového aparátu, v novodobé historii se zde lečí záněty nervů a pooperační stavy. Zkušený lékařský a lázeňský personál se věnuje všem pacientům i hostům vstřícně a s pochopením pro individuální problémy.

Architektonickým skvostem a chráněnou kulturní památkou je secesní Pavillon Dvorana (1905), práce českého architekta Jana Letzela, proslulého více ve světě než doma. Jeho nejznámějším dílem je Průmyslový palác v Hirošimě.

Přírodní léčivý zdroj: lokální zdroj přírodních peloidů

Volný čas:

K příjemně strávenému léčebnému lázeňskému i rekreačnímu pobytu přispívají i programy pro volný čas, které připravujeme pro všechny lázeňské klienty. Snažíme se přitom nerušit ty, kteří touží po klidu a individuální pohodě. Vedle návštěv velkého počtu historických i přírodních pamětihodností v okolí obce Mšené-lázně si tak můžete vybrat také z této nabídky…

Po celý týden máte možnost využít kulečník v salonku Pavillonu Dvorana, tenisový kurt v nedalekém areálu, kuželník, petanque a ping-pong v lázeňském parku. Využijte také možnost zapůjčit si kolo nebo se vydejte po označených rehabilitačních trasách pro pěší turistiku. Pro ty, kteří hledají skutečně klid nabízíme i možnost zarybařit si v našem rybníku. V neděli si můžete mimo rybaření užít vše zdarma…

Nejen po areálu, ale i mimo něj se nacházejí označené rehabilitační trasy s různým stupněm namáhavosti. Procházky doporučované lékařem je možné absolvovat samostatně nebo jako lekce se zdravotním pracovníkem (fyzioterapeutem). Mapy naleznete po areálu, trasy jsou značeny různobarevnými šipkami.

Výlety do okolí:

Budyně nad Ohří: Vodní hrad, opevnění z 16. století, muzeum historie, dílna alchymisty.
Panenský Týnec: Tajemné torzo nedostavěného gotického klášterního chrámu.
Hora Říp: Rotunda sv. Jiří na vrcholu hory, postavená v 11. století. Jedná se o symbol českého národa. Příběh, jak praotec Čech přivedl svůj národ do této oblasti, je zobrazen v pověsti.
Roudnice nad Labem: Zámecká škola jízdy na koni, Kratochvílova rozhledna. Obec Peruc: Oldřichův dub starý přes 1000 let, známý z pověsti o setkání knížete Oldřicha a prosté dívky Boženy.

Nemáte žádné oblíbené lázně