Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. - dětská léčebna Vesna

,

Janské Lázně

Dětská léčebna Vesna je umístěna v krásném, klidném přírodním prostředí, které propůjčuje léčebně vysloveně horský ráz. Poskytuje lázeňskou léčbu dětem a dorostu s onemocněním dýchacího ústrojí, nervovým onemocněním a onemocněním pohybového aparátu. Léčebna má 7 lůžkových oddělení podle věku dětí, dvě rehabilitační oddělení, základní a mateřskou školu. V objektu léčebny jsou poskytovány všechny složky léčebné péče. Balneoprovoz je rozdělen do dvou skupin podle věku dětí a jeho součástí je moderní termální bazén se zvedacím dnem. Bezbariérové řešení a vnitřní vybavení poskytuje komfort i imobilním dětem.

Kontaktní údaje

Telefon:

499 860 604

Email:

pkdeti@janskelazne.com

Adresa

Horní promenáda 268
Janské Lázně
542 25

Co se zde léčí

Děti

Icon white cancer
XXI. Onkologické nemoci
 • Zhoubné nádory.
Icon white change
XXIV. Nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
 • Diabetes mellitus.
 • Obezita spojená s dalšími rizikovými faktory.
 • Tyreopatie. Stavy po operacích štítné žlázy. Stavy po operacích benigních nádorů nadledvinek a hypofýzy.
Icon white lungs
XXV. Nemoci dýchacího ústrojí
 • Recidivující komplikovaná otitis po operačním řešení.
 • Chronická bronchitis/ recidivující bronchitis.
 • Stav po opakovaném zánětu plic v průběhu posledních 2 let.
 • Bronchiektasie.
 • Asthma bronchiale.
 • Stavy po operacích a traumatech horních a dolních cest dýchacích a plic s výjimkou stavů po tonsilektomii a operaci adenoidních vegetací./ Stavy po operacích malformací hrudníku se sníženou funkcí plic.
 • Cystická fibróza./ Intersticiální plicní fibróza./ Sarkoidóza plic.
Icon white neuron
XXVI. Nemoci nervové
 • Syndrom periferního motorického neuronu jakékoliv etiologie.
 • Svalová dystrofie a jiná svalová onemocnění.
 • Dětská mozková obrna./ Mozečkové syndromy./ Hybné poruchy v rámci malých mozkových postižení.
 • Jiné hybné poruchy centrálního původu: hybné poruchy po zánětech mozku a míchy, autoimunitní, degenerativní a heredofamiliární onemocnění ovlivnitelná rehabilitační péčí./ Hybné poruchy po cévních příhodách mozkových./ Hybné poruchy po úrazech mozku./ Hybné poruchy po operacích nádorů centrální nervové soustavy.
 • Kořenové syndromy vertebrogenního původu.
Icon white joint
XXVII. Nemoci pohybového ústrojí
 • Juvenilní chronická artritis./ Jiná chronická revmatická onemocnění kloubů a páteře.
 • Vrozené či získané ortopedické vady.
 • Stavy po úrazech a ortopedických operacích při poruše motorických funkcí.
 • Skoliózy vyžadující korzet od Ib podle Cobba, v soustavné rehabilitační péči.
 • Osteochondrózy ve stádiu reparačním. Morbus Perthes ve stádiu reparačním./ Primární a sekundární osteoporóza dětského a dorostového věku.
 • Morbus Scheuermann.
 • Vertebrogenní algický syndrom.

Lázeňské místo

Janské Lázně – město, které často bývá nazýváno svéráznou branou do nejvyšších hor České republiky Krkonoš, se nachází v nadmořské výšce 616–1299 m n. m. Každý jeho návštěvník, který preferuje aktivní odpočinek ve volné přírodě, zde najde něco pro sebe – národní park Krkonoše, lyžařská střediska a nezapomenutelná turistická místa v okolí. Horský vzduch, udivující svou čistotou a svěžestí, má blahodárný vliv na všechny, jimž není cizí sport. Lázeňské zařízení Janské Lázně se nachází uprostřed městečka Janské Lázně. Od roku 1935, po převzetí zkušeností lázní Warm Springs v USA, zde byla založena první evropská léčebna dětské obrny. Díky významnému léčivému zdroji – termálním uhličitým pramenům o teplotě 29 °C v místě vývěru – a rehabilitačním metodám se staly místem, kde se zlepšilo nebo zcela navrátilo zdraví řadě lidí po nejvážnějších onemocněních pohybového, centrálního a periferního nervového aparátu. Velkolepá secesní kolonáda v samém srdci lázní, příjemné kavárny a nespočet vycházkových tras v neobyčejně čistém horském klima – to vše ve Vás zanechá nezapomenutelné zážitky z návštěvy Janských Lázní.

Přírodní léčivé zdroje: přírodní minerální voda termální – vlažná, klima

Volný čas:

Město Janské Lázně v zimě patří mezi nejoblíbenější lyžařská střediska v ČR, kromě mnoha běžkařských tratí, sjezdovek a vleků se pyšní největším ski resortem (Černá hora - Pec pod Sněžkou. V létě je vyhledáváno turisty a cyklisty pro nenáročné procházky po dobře značených trasách nebo náročnější túry na samotné vrcholky hor. Ve městě mimo jiné naleznete také několik půjčoven sportovního vybavení, hřiště na minigolf a Aquacentrum s bazénem a vířivkami plněnými termální minerální vodou. V areálu Aquacentra můžete kromě rehabilitačního bazénu využít finskou a parní saunu, vodní clony, podvodní sopky, protiproud, masážní a perličková lůžka a vířivky uvnitř nebo na slunečné venkovní terase s nádherným výhledem do okolní krajiny.

Výlety do okolí:

Národní park Krkonoše: Přírodní rezervace chráněná státem s celou řadou populárních zábavních a lyžařských středisek.

Obří důl – Kovárna: Středověký důl, široko daleko známý už v 15. století. Od počátku 17. století až do roku 1876 se zde těžila měď a další kovy. Návštěvníci mohou zhlédnout zařízení a nástroje, s nimiž středověcí horníci těžili rudu.
Důl Jana Švermy – Žacléř: V letech 1953–1993 se zde těžila ruda. Od roku 1999 je objekt otevřen pro návštěvníky, kteří zde mohou pozorovat, jak se těžila ruda a jaké nástroje se přitom používaly.
Hostinné: Bývalý františkánský kostel, v němž se v současné době nachází expozice klasického umění, včetně některých kopií originálů, které se již nedochovaly.
Pramen řeky Úpy: Rašelinové bláto, kde má svůj počátek řeka Úpa, jedno z největších rašelinišť krkonošského rozvodí, vysokohorské louky, na nichž rostou trpasličí borovice.
Černohorské rašeliniště
Vrchol Sněžky
Barokní hospital Kuks
ZOO Safari Dvůr Králové
Hrad Pecka

Nemáte žádné oblíbené lázně