Lázeňská léčebna Mánes - dětská léčebna

,

Karlovy Vary

Lázeňská léčba dětí a dorostu se zaměřuje na diabetes mellitus 1.typu, choroby trávicího traktu, poruchy metabolismu a obezitu. Dětská lázeňská léčebna se nachází v areálu Mánes v klidném prostředí lázeňských lesů nedaleko od centra Karlových Varů a součástí areálu je i Základní a mateřská škola při Lázeňské léčebně s individuální výukou. Léčení a výuku doplňuje bohatý program volnočasových aktivit. Děti jsou ubytováni v budovách Eden I a Eden II na dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích. Rodiče s malými dětmi jsou nejčastěji ubytovány v budově Mánes II, kde je k dispozici herna a kuchyňka.

Kontaktní údaje

Telefon:

+420 353 334 111

Email:

info@manes-spa.cz

Adresa

Křižíkova 13
Karlovy Vary
360 01

Co se zde léčí

Děti

Icon white stomach
XXIII. Nemoci trávicího ústrojí
 • Chronické onemocnění žaludku./ Funkční poruchy žaludku./ Chronická gastritis a duodenitis erosiva./ Vředová nemoc žaludku a dvanáctníku./ Stavy po operacích jícnu, žaludku a dvanáctníku.
 • Chronické onemocnění střev./ Funkční poruchy tenkého a tlustého střeva./ Chronická enterokolitis včetně Crohnovy nemoci a ostatní primární malabsorpční syndromy./ Dermatogenní malabsorpční syndromy./ Coeliakie./ Polyposis intestini./ Megacolon vrozené i získané./ Stavy po operacích na tenkém i tlustém střevě.
 • Nemoci jater./ Stavy po infekční hepatitis./ Chronická hepatitis./ Cirhózy ve stavu kompenzace./ Toxická poškození jater./ Stavy po infekční mononukleóze s jaterní poruchou./ Stavy po úrazech, operacích a transplantacích jater./ Jiné hepatopatie.
 • Chronické onemocnění žlučníku a žlučových cest./ Vrozené poruchy tvorby žluči a biliární sekrece./ Chronická cholecystitis./ Biliární dyspepsie./Stavy po operacích žlučníku a žlučových cest.
 • Chronické nemoci pankreatu./ Stavy po akutní pankreatitis./ Chronická pankreatitis./ Pankreatická achylie vrozená i získaná./ Cystická fibróza./ Stavy po úrazech, operacích a transplantacích pankreatu.
Icon white change
XXIV. Nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
 • Diabetes mellitus.
 • Obezita spojená s dalšími rizikovými faktory.
 • Tyreopatie. Stavy po operacích štítné žlázy. Stavy po operacích benigních nádorů nadledvinek a hypofýzy.
Icon white joint
XXVII. Nemoci pohybového ústrojí
 • Juvenilní chronická artritis./ Jiná chronická revmatická onemocnění kloubů a páteře.
 • Vrozené či získané ortopedické vady.
 • Stavy po úrazech a ortopedických operacích při poruše motorických funkcí.
 • Skoliózy vyžadující korzet od Ib podle Cobba, v soustavné rehabilitační péči.
 • Osteochondrózy ve stádiu reparačním. Morbus Perthes ve stádiu reparačním./ Primární a sekundární osteoporóza dětského a dorostového věku.
 • Morbus Scheuermann.
 • Vertebrogenní algický syndrom.

Lázeňské místo

Karlovy Vary – nejznámější a největší lázeňské město České republiky. Nachází se v nadmořské výšce 360–390 m n. m. Město bylo založeno v roce 1358 českým králem a římským císařem Karlem IV. Rušné ulice a kolonády jsou obklopeny tichými zalesněnými kopci, které jsou protkány sítí pěších a cyklistických stezek. Ty jsou ideálním místem na procházku v kteroukoliv roční dobu. Návštěvník se pak může kochat úchvatným pohledem na město ležící v údolí. Bohatý společenský program, různé festivaly a mezinárodní konference dělají z tohoto největšího českého lázeňského města jedno z nejpopulárnějších míst k odpočinku i pro tu nejnáročnější klientelu. Za svoji neobyčejnou popularitu také Karlovy Vary v mnohém vděčí slavné Becherovce – bylinnému likéru, často s nadsázkou nazývanému 13. pramen, minerální vodě Mattoni, karlovarským oplatkám a Moserovu křišťálu. Mezinárodní letiště, které se nachází nedaleko Karlových Varů, usnadňuje a urychluje cestování do těchto věhlasných lázní.

Přírodní léčivé zdroje: 12 teplých minerálních pramenů (od 30 °C do 72 °C.

Volný čas:

V malebném okolí se nachází několik golfových hřišť. Mezi nejstarší golfové kluby v Čechách patří ten v Olšovských Vratech. K dispozici jsou návštěvníkům sály na golf, vybavené simulátory, tenisové kurty – kryté i otevřené, moderní střelnice, bazény, místa, kde je možné hrát biliár, bowling, fotbal, squash, jezdit na koni, na skateboardu nebo cvičit karate. Zkušení karlovarští průvodci provedou každého zájemce historickým centrem města a svým poutavým výkladem vás seznámí s největšími pamětihodnosti. Ve městě se konají pravidelné koncerty na kolonádách i v místních kostelech, výstavy či aukce uměleckých předmětů. Otevřeno je několik muzeí věnovaných přírodě, historii města, výrobě porcelánu a skla, dále kina, divadlo, několik diskoték, kasin a nočních klubů.

Výlety do okolí:

Bečov nad Teplou: Městečko s gotickou pevností a barokním zámkem, výstava relikviáře sv. Maura.
Loket: Historické centrum města je ze třech stran obklopeno řekou Ohří, jeho dominantou je gotický hrad – pevnost z 12. století postavená za vlády Přemyslovců. V místním muzeu je také možné se seznámit s nádhernou sbírkou porcelánu.
Muzeum sklárny MOSER: výstavní místnosti popisující výrobu světoznámého skla, návštěva huti.
Vyhlídky: Diana (lanovka, věž Karla IV., Goethova vyhlídka, 120 km tras lázeňskými lesy.
Muzeum Jana Bechera: Muzeum věnované výrobě slavného likéru, prohlídka některých fází výroby nápoje.
Andělská Hora: Masivní historické rozvaliny gotického hradu, které se vypínají na vrchu skalnatého kopce, odkud je krásný výhled na nejbližší okolí.
Krásno: Bývalá osada na místě těžby cínu, jehož rozkvět byl v 16. století. Těžební věž, strojní oddělení dolu Vilhelm, expozice hornického vybavení a technologie jsou zajímavou připomínkou minulosti této důlní osady.
Krušné hory: lázně Jáchymov, lanovka na Klínovec, nejvyšší vrchol Krušných hor, Boží Dar a eho rašeliniště, Horní Blatná a Vlčí jámy.
Zámek Kynžvart, lázeňský trojúhelník: Mariánské Lázně, Františkovy Lázně.

Nemáte žádné oblíbené lázně