Lázně Teplice v Čechách, a.s.– Dětská léčebna Nové lázně

,

Teplice

Dětská léčebna Nové lázně je specializované zařízení na léčbu dětí od 3 měsíců až do 18 let věku. Zaměřuje se na léčení všech druhů onemocnění pohybového aparátu a nervové soustavy. Hlavním zdrojem léčby je termální minerální voda z pramene Pravřídlo s výrazným myorelaxačním účinkem v kombinaci s účinnou a kvalifikovanou rehabilitací. V roce 2013 a 2014 proběhla rozsáhlá rekonstrukce interiéru, byla nově vybavena herna, vybudován další výtah, nové cvičebny, hydromasážních van atd. Léčebna se nachází v klidném prostředí šanovského parku.
Léčba probíhá za přímé účasti klinických specialistů oboru neurologie, pediatrie, ortopedie, psychologie, logopedie; zařízení úzce spolupracuje s Klinikou CLT (Císařské lázně, Teplice) s možností konzultace i případného provedení výkonu. Je zde i přímá spolupráce s Ústavem chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou (korektní diagnostika a ošetření deformit včetně časné a specifické rehabilitace pooperačních stavů).

primář: MUDr. Jan Novotný
vedoucí rehabilitace: Petra Lohniská

Kontaktní údaje

Telefon:

+420 417 977 703

Email:

info@lazneteplice.cz

Adresa

Mlýnská 253
Teplice v Čechách
415 38

Co se zde léčí

Děti

Icon white change
XXIV. Nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
 • Diabetes mellitus.
 • Obezita spojená s dalšími rizikovými faktory.
 • Tyreopatie. Stavy po operacích štítné žlázy. Stavy po operacích benigních nádorů nadledvinek a hypofýzy.
Icon white neuron
XXVI. Nemoci nervové
 • Syndrom periferního motorického neuronu jakékoliv etiologie.
 • Svalová dystrofie a jiná svalová onemocnění.
 • Dětská mozková obrna./ Mozečkové syndromy./ Hybné poruchy v rámci malých mozkových postižení.
 • Jiné hybné poruchy centrálního původu: hybné poruchy po zánětech mozku a míchy, autoimunitní, degenerativní a heredofamiliární onemocnění ovlivnitelná rehabilitační péčí./ Hybné poruchy po cévních příhodách mozkových./ Hybné poruchy po úrazech mozku./ Hybné poruchy po operacích nádorů centrální nervové soustavy.
 • Kořenové syndromy vertebrogenního původu.
Icon white joint
XXVII. Nemoci pohybového ústrojí
 • Juvenilní chronická artritis./ Jiná chronická revmatická onemocnění kloubů a páteře.
 • Vrozené či získané ortopedické vady.
 • Stavy po úrazech a ortopedických operacích při poruše motorických funkcí.
 • Skoliózy vyžadující korzet od Ib podle Cobba, v soustavné rehabilitační péči.
 • Osteochondrózy ve stádiu reparačním. Morbus Perthes ve stádiu reparačním./ Primární a sekundární osteoporóza dětského a dorostového věku.
 • Morbus Scheuermann.
 • Vertebrogenní algický syndrom.

Lázeňské místo

Lázně Teplice jsou nejstarší lázně ve střední Evropě s téměř dvoutisíciletou tradicí lázeňství. Nacházejí se na severu Čech v podhůří Krušných hor. Počátky historie samotného města Teplice jsou spojeny s léčivými prameny, které byly známy již před dvěma tisíci lety. Tuto skutečnost dokládají archeologické nálezy římských mincí v Pravřídle a nálezy keltských mincí a šperků z počátku našeho letopočtu v Obřím prameni u Duchcova. V 18. a 19. století byly Teplice nazývány Malou Paříží či Salonem Evropy, jehož nejvýznamnějšími návštěvníky byli car Petr I., švédský král Gustav IV., pruský král Bedřich Vilém III., Ludwig van Beethoven, Johann Wolfgang Goethe, Richard Wagner, Frederick Chopin a Franz Liszt. V současné době jsou Lázně Teplice v Čechách špičkovým lázeňským zařízením disponujícím komplexem diagnostických a léčebných možností i stravovacích a ubytovacích služeb vysoké úrovně.

Přírodní léčivý zdroj: přírodní minerální voda teplá až horká, přírodní minerální voda hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu

Volný čas:

Rozhodněte se pro návštěvu Krušnohorského divadla, Domu kultury nebo Lázeňského domu Beethoven, kde jsou pořádány pravidelné koncerty Severočeské filharmonie, hudební festivaly, promenádní koncerty a divadelní představení. Vaším cílem výletů a procházek mohou být rozsáhlé parky s fontánami, hvězdárna, planetárium, botanická zahrada, zřícenina hradu Doubravka nad městem a další. K relaxaci slouží Aquacentrum s termální vodou a venkovním sluněním. Pro milovníky koupání a vodních sportů je ideální lom Barbora, v jehož sousedství bylo vybudováno golfové hřiště. Po celý rok je možné hrát tenis a squash. V zimních měsících mohou zájemci o lyžování využít upravené běžecké a sjezdové tratě v Krušných horách.

Výlety do okolí:

Duchcov: Zámek, ve kterém strávil poslední roky svého života známý dobyvatel ženských srdcí, spisovatel a milovník dobrodružství Giacomo Casanova. Známý dvůr zdobí nádherné sochy Matyáše Bernarda Brauna.
Dubí: Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, postavený v roce 1906 v benátském stylu podle projektu italského architekta Pietra Biagilia, je jediná stavba svého druhu ve střední Evropě.
Bílina: Archeologické vykopávky – opevnění z doby Přemyslovců.
Chlumec: Památník, postavený v roce 1913 na památku vítězství spojenců rusko-česko-rakouských vojsk nad Napoleonem v bitvě, která se odehrála v srpnu 1813 nedaleko od tohoto zámečku.
Zámek Teplice: Na nádvoří mohou návštěvníci vidět základ baziliky starověkého kláštera a románského sklepa. Zámek byl postaven v období obrození a později doplněn některými prvky baroka a neoklasiky.

Nemáte žádné oblíbené lázně