Proč jet do českých lázní

Proč jet do českých lázní

Tradice

Historie českého lázeňství se začala psát již před mnoha sty lety. V průběhu staletí byly lázně místem léčby, odpočinku a relaxace mnoha významných osobností společenského, kulturního i politického života od J. W. Goetha až po F. Kafku, F. Chopina či bývalé prezidenty T. G. Masaryka a V. Havla. I sám Karel IV. využíval pravidelně příznivé účinky lázeňského pobytu. Na konci 19. století dosáhly české lázně takového věhlasu, že se o nich hovořilo jako o salonech Evropy. Dnes je Česká republika jednou ze světových lázeňských velmocí a kvalitní lázeňská zařízení najdete prakticky ve všech regionech naší republiky.

Vysoká kvalita a profesionalita

České lázně jsou proslulé kvalitní lékařskou péčí a progresivními léčebnými a rehabilitačními metodami. Obrovskou zásluhu na skvělých výsledcích českého léčebného lázeňství má především vysoce kvalifikovaný personál (lékaři, fyzioterapeuti i zdravotní sestry), který je zároveň jednou z jeho největších předností. Není náhodou, že jako první v Evropě získalo právě lázeňské zařízení z České republiky v roce 2006 certifikát EUROPESPA med© - prestižní ocenění kvality Evropského svazu lázní v Bruselu, které je udělováno vybraným evropským lázním po náročné kontrole a auditu jejich provozu. V současnosti je Česko v rámci EU zemí s nejvyšším počtem úspěšně absolvovaných certifikací.

Obrovský potenciál

Česká republika disponuje stovkami přírodních léčivých pramenů a bohatými nalezišti peloidů (bahno, slatina a rašelina), zdroji přírodních zřídelních plynů i místy s příznivým klimatem. Díky jejich propojení s lékařskou vědou vzniklo na našem území více než třicet lázeňských míst, kde se léčí široká škála onemocnění.

Léčba bez chemie

Odborníci v poslední době neustále varují před nadměrným užíváním léků s množstvím negativních vedlejších účinků. Naštěstí se dnešní svět opět začíná vracet k osvědčeným přírodním postupům a snaží se využívat staletími prověřený léčebný efekt přírodních léčivých zdrojů, jejichž prostřednictvím můžeme dopřát svému tělu péči výrazně šetrnější než je medikamentózní léčba či radikální nevratný lékařský zákrok.

Dlouhodobý efekt

Lázeňská léčba má prokazatelný blahodárný efekt při léčbě mnoha onemocnění. Pozitivní účinky se však nedostavují pouze během léčebného pobytu, ale přetrvávají ještě několik měsíců po jeho ukončení. I to je jeden z důvodů, proč se lidé do lázní pravidelně vracejí.

Dostupnost lázeňské péče

Jako nezbytná součást potřebné zdravotní péče je léčebný pobyt v lázních hrazen buď plně, nebo částečně zdravotní pojišťovnou. Díky rozsáhlým možnostem a široké nabídce jsou však české lázně finančně dostupné i samoplátcům a všem, kdo sem chtějí vyrazit na relaxační pobyt či dovolenou. Navíc není nutno cestovat stovky kilometrů, kvalitní lázeňská zařízení najdete prakticky ve všech regionech naší republiky.

Kulturní a sportovní vyžití

Kromě léčebných a wellness procedur najdete v našich lázních mnoho dalších příležitostí k vyžití sportovnímu, společenskému i kulturnímu. Krásné okolí většiny lázeňských míst láká k procházkám a turistickým výšlapům, klientům jsou k dispozici bazény, fitness centra, tenisové kurty, půjčovny kol a řada dalších sportovních aktivit. Na své si přijdou i milovníci kultury, pro které je připravena široká nabídka koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí. Mnoho lázeňských míst se také pyšní bohatou historií a zajímavou architekturou.

Rozmanitost pobytů

Kromě tradičních léčebných pobytů nabízejí jednotlivé lázeňské společnosti řadu preventivních, relaxačních a wellness pobytů, antistresových programů pro manažery, beauty programů pro ženy či pobytů zaměřených na redukci nadváhy. Vybrat si můžete i délku pobytu dle svých časových možností – většinou se jedná o jedno- až dvoutýdenní pobyty, víkendy či prodloužené víkendy.