Vojenská lázeňská léčebna Jeseník

,

Jeseník

Vojenská lázeňská léčebna je součástí Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení (VOLAREZA). Své služby nabízí také široké veřejnosti. Moderní, špičkově vybavené zařízení, je jednou z výrazných dominant nejznámějších severomoravských lázní. Areál léčebny, do kterého mají přístup pouze ubytovaní hosté, je umístěn ve velmi atraktivní části lázeňské oblasti. Centrální léčebná budova Albatros*** se vyznačuje vysokým standardem ubytování, stravování, lázeňských a dalších služeb. Úspěšně zde probíhá léčba hypertenze I. a II. stupně, nadváhy, poruch pohybového aparátu a dalších onemocnění.

Kontaktní údaje

Telefon:

973 414 111

Email:

rezervace@je.vlrz.cz

Adresa

Myslbekova 271
Jeseník
790 03

Co se zde léčí

Dospělí

Icon blue change
IV. Nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
  • Diabetes mellitus.
  • Stavy po totální thyreoidektomii./Hypothyreóza při obtížně probíhající lékové substituci.
  • Stavy po operacích hyperfunkčního benigního adenomu hypofýzy a nadledvin při přítomnosti sekundárních symptomů onemocnění (zejména artropatie a myopatie).
Icon blue lungs
V. Nemoci dýchacího ústrojí
  • Stavy po operaci horních cest dýchacích a dolních cest dýchacích; netýká se stavů po operacích tonsil, adenoidních vegetací a nosní přepážky./ Stavy po transplantaci plic.
  • Poškození hrtanu a hlasivek v důsledku hlasového přetížení./ Stavy po fonochirurgické léčbě.
  • Stavy po komplikovaném zánětu plic.
  • Bronchiektazie./ Recidivující záněty dolních cest dýchacích a chronické záněty dýchacího ústrojí jako nemoc z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání.
  • Astma bronchiale./ Chronická obstrukční plicní nemoc.
  • Intersticiální plicní fibrózy jakékoliv etiologie v soustavném léčení.
  • Následky toxických účinků plynů, dýmů, leptavých par a dráždivých prachů na horní cesty dýchací a dolní cesty dýchací.

Lázeňské místo

Toto lázeňské centrum, ležící na severozápadě Moravy, se může právem nazývat perlou jesenických hor. V jeho okolí vyvěrá z nitra země okolo 80 pramenů velmi kvalitní horské vody, přičemž každý z nich má své jedinečné složení a originalitu, která je podtržena osobitým názvem. Procházka po malebných stezkách vedoucích k nim je jednou z nejpopulárnějších aktivit místních obyvatel i hostů jesenických lázní, v nichž panuje nádherné počasí v kteroukoliv roční dobu. Za svou existenci a pozdější proslulost vděčí Priessnitzovy léčebné lázně Vincenzi Priessnitzovi. Vincenz Priessnitz, místní lidový léčitel, nazývaný „vodní lékař“, založil první vodoléčebné centrum a hydroterapeutický institut na světě. Díky tomu se Jeseník proslavil jako „kolébka současné balneologie“.

Přírodní léčivé zdroje: klimatické lázně

Volný čas:

Návštěvníkům jsou k dispozici tenisové kurty, hřiště pro minigolf, bazén s vířivkou, protiproudem a vodopádem, nízké lanové aktivity, volejbalové a nohejbalové hřiště, dětská hřiště s multifunkční herní sestavou. Hosté mohou využít velmi dobrých podmínek pro pěší turistiku a nordic walking nebo projížďky na kole či terénních koloběžkách. V zimě je zde ideální místo pro běžecké i sjezdové lyžování a bruslení na umělém kluzišti. Za příjemně a účelně strávený čas lze považovat podstoupení některé ze zajímavých procedur: masáž lávovými kameny, Ayus Lomi, Shiatsu, computerová kineziologie, thajská masáž nohou, bylinné, přísadové a rašelinové koupele, Priessnitzova pohybová terapie, křišťálová či medová masáž, parafínové a rašelinové obklady, medovo-mléčný zábal, ruční i přístrojová lymfodrenáž, nově i vinné, květinové či relaxační pivní koupele. Návštěvníci mohou nově okusit také Saunový svět, který zahrnuje aroma, finskou a parní saunu, Priessnitzův chodníček, ochlazovací bazének a whirlpool pro 6 osob včetně prostoru pro odpočinek.

Výlety do okolí:

Rejvíz, Praděd, zámek Jánský Vrch, jeskyně Na Pomezí, jeskyně Na Špičáku, Červenohorské sedlo, ruční papírna Velké Losiny, zlatorudné mlýny, rozhledny Zlatý Chlum a Biskupská kupa, adrenalin park Česká Ves…

Nemáte žádné oblíbené lázně